District 9-2A Track & Field Meet - KAUZ-TV: Newschannel 6 Now | Wichita Falls, TX

District 9-2A Track & Field Meet

Varsity boys - Team Rankings
    1) Holliday                   199        2) Henrietta                 123  
    3) Krum                       118        4) Nocona                     69  
    5) Ponder                      51        6) City View                  45  
    7) Alvord                      12

Boys 100 Meter Dash varsity boys
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Edgin, Andrew          Holliday                 10.98 
  2       Booher, Kolten         Henrietta                11.05 
  3       Ellis, Brennan         Krum                     11.27 
  4       Crumpton, C.D.         Henrietta                11.32 
  5       Czarnek, Kieantae      City View                11.65 
  6       Eneh, Charles          Krum                     11.67 
  7       Gatlin, Drew           Krum                     11.85 
  8       Cade, Malachi          Holliday                 11.97 

Boys 200 Meter Dash varsity boys
    Name                    Year School                  Finals
Finals
  1       Ellis, Brennan         Krum                     23.11 
  2       Shirley, Sam           Holliday                 23.41 
  3       Worthington, Chris     Ponder                   23.48 
  4       Twilligear, Trey       Holliday                 24.03 
  5       Calhoun, Chris         Holliday                 24.46 
  6       Damron, Ty             Krum                     24.56 
  7       Martinez, Angel        Krum                     24.76 
  8       Coursey, DJ            City View                25.00 

Boys 400 Meter Run varsity boys
    Name                    Year School                  Finals
Finals
  1       Ibarra, Eric           Nocona                   53.94 
  2       Hadderton, Beau        Holliday                 54.76 
  3       Englishbee, Camero     Holliday                 55.13 
  4       Nichols, Andrew        Alvord                   55.45 
  5       Hughes, Zack           Krum                     56.33 
  6       Garcia, Erik           City View                58.93 
  7       Cade, Malachi          Holliday                 58.97 

Boys 800 Meter Run varsity boys
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Ibarra, Eric           Nocona                 2:04.16 
  2       Hawkins, Chase         Henrietta              2:09.92 
  3       Whitaker, Brennan      Holliday               2:12.84 
  4       Coffin, Dylan          Krum                   2:18.29 
  5       Ramos, Tanner          Henrietta              2:21.85 
  6       Crowley, Ethan         Henrietta              2:23.20 
  7       Garcia, Erik           City View              2:34.69 
  8       Campuzano, Juan        Krum                   2:35.38 

Boys 1600 Meter Run varsity boys
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Johnson, Tyler         Holliday               4:51.84 
  2       Dillard, Carson        Holliday               5:07.95 
  3       Shifflet, Dallas       Krum                   5:08.35 
  4       Ramos, Tanner          Henrietta              5:13.11 
  5       Musgrave, Jonathan     Alvord                 5:15.14 
  6       Brockman, John         Nocona                 5:15.26 
  7       Dunn, Kyle             Alvord                 5:16.31 
  8       Trotter, Tyson         Holliday               5:18.83 
  9       Cook, Donovan          Henrietta              5:23.55 
10       Hernandez, Romario     Krum                   5:26.12 
11       Divin, Lane            Krum                   5:26.17 
12       Mangum, Andrew         City View              5:31.98 
13       Diaz, Ivan             Nocona                 5:40.10 
14       McKinnon, Bobby        Alvord                 5:41.14 
15       Crowley, Ethan         Henrietta              5:45.37 

Boys 3200 Meter Run varsity boys
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Johnson, Tyler         Holliday              10:59.81 
  2       Trotter, Tyson         Holliday              11:22.62 
  3       Diaz, Ivan             Nocona                11:26.56 
  4       Shifflet, Dallas       Krum                  11:31.69 
  5       Musgrave, Jonathan     Alvord                11:35.96 
  6       Hernandez, Romario     Krum                  11:36.52 
  7       Brockman, John         Nocona                11:38.37 
  8       Dillard, Carson        Holliday              11:52.06 
  9       Licea, Miguel          Krum                  11:52.93 
10       Mangum, Andrew         City View             11:56.00 
11       Dunn, Kyle             Alvord                12:25.09 
12       McKinnon, Bobby        Alvord                12:54.44 
13       Cook, Donovan          Henrietta             13:01.53 

Boys 110 Meter Hurdles varsity boys
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Duke, Timmy            Henrietta                16.00 
  2       York, Brandon          Holliday                 16.35 
  3       Cole, Jacob            Holliday                 17.21 
  4       Gatlin, Drew           Krum                     17.96 
  5       Carrillo, Ricardo      City View                18.11 
  6       Mankin, Kyle           Krum                     18.94 
  7       Farr, Christian        Henrietta                20.19 
  8       Walterscheid, Nate     Krum                     22.41 

Boys 300 Meter Hurdles varsity boys
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Fleckenstein, Jake     Krum                     41.65 
  2       Duke, Timmy            Henrietta                41.66 
  3       Robinett, Josh         Holliday                 41.96 
  4       York, Brandon          Holliday                 44.50 
  5       Carrillo, Ricardo      City View                47.54 
  6       McKelvey, Coty         Henrietta                47.62 
  7       Gatlin, Drew           Krum                     48.22 
  8       Farr, Christian        Henrietta                52.66 

Boys 4x100 Meter Relay varsity boys
    School                                               Finals 
  1 Holliday  'A'                                         44.29 
     1) Cade, Malachi                   2) Edgin, Andrew                 
     3) Englishbee, Cameron             4) Robinett, Josh                
  2 Henrietta  'A'                                        45.00 
     1) Booher, Kolten                  2) Crumpton, C.D.                
     3) Dowell, Jameson                 4) McKelvey, Coty                
  3 Krum  'A'                                             45.03 
     1) Ellis, Brennan                  2) Fleckenstein, Jake            
     3) Gatlin, Drew                    4) Mankin, Kyle                  
  4 City View  'A'                                        45.53 
     1) Brown, DJ                       2) Carrillo, Ricardo             
     3) Coursey, DJ                     4) Czarnek, Kieantae             
  5 Nocona  'A'                                           45.85 
     1) Fenoglio, Kegan                 2) Hill, Hayden                  
     3) Jarrett, Jared                  4) Jennings, John                
  6 Ponder  'A'                                           46.10 
     1) Branin, James                   2) Leveridge, Austin             
     3) Worthington, Christian          4) Yeager, Tanner                
  7 Alvord  'A'                                           46.28 
     1) Aeling, Brandon                 2) Barclay, Mason                
     3) Randall, Joe                    4) Waldo, Spencer                

Boys 4x200 Meter Relay varsity boys
    School                                               Finals 
  1 Holliday  'A'                                       1:35.28 
     1) Cade, Malachi                   2) Cole, Jacob                   
     3) Edgin, Andrew                   4) Englishbee, Cameron           
  2 Ponder  'A'                                         1:36.23 
     1) King, Nick                      2) Leveridge, Austin             
     3) Worthington, Christian          4) Yeager, Tanner                
  3 Nocona  'A'                                         1:37.25 
     1) Fenoglio, Kegan                 2) Hill, Hayden                  
     3) Jarrett, Jared                  4) Jennings, John                
  4 City View  'A'                                      1:37.42 
     1) Brown, DJ                       2) Carrillo, Ricardo             
     3) Coursey, DJ                     4) Czarnek, Kieantae             
  5 Krum  'A'                                           1:37.44 
     1) Damron, Ty                      2) Eneh, Charles                 
     3) Gatlin, Drew                    4) Mankin, Kyle                  
  6 Alvord  'A'                                         1:39.24 
     1) Aeling, Brandon                 2) Barclay, Mason                
     3) Randall, Joe                    4) Waldo, Spencer                
  7 Henrietta  'A'                                      1:42.11 
     1) Cantrell, Ethan                 2) Dowell, Jameson               
     3) Farr, Christian                 4) McKelvey, Coty                

Boys 4x400 Meter Relay varsity boys
    School                                               Finals 
  1 Holliday  'A'                                       3:36.31 
     1) Cade, Malachi                   2) Cole, Jacob                   
     3) Englishbee, Cameron             4) Hadderton, Beau               
  2 Henrietta  'A'                                      3:38.56 
     1) Booher, Kolten                  2) Dowell, Jameson               
     3) Duke, Timmy                     4) Hawkins, Chase                
  3 Nocona  'A'                                         3:38.86 
     1) Hill, Hayden                    2) Ibarra, Eric                  
     3) Jarrett, Jared                  4) Jennings, John                
  4 Krum  'A'                                           3:42.53 
     1) Campuzano, Juan                 2) Coffin, Dylan                 
     3) Damron, Ty                      4) Fleckenstein, Jake            
  5 City View  'A'                                      3:47.68 
     1) Brown, DJ                       2) Coursey, DJ                   
     3) Garcia, Erik                    4) Roberson, Bevon               
  6 Alvord  'A'                                         3:49.90 
     1) Aeling, Brandon                 2) Garza, Austin                 
     3) Nichols, Andrew                 4) Waldo, Spencer                

Boys High Jump varsity boys
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Mankin, Kyle           Krum                   6-04.00 
  2       Parker, Nick           Holliday               6-00.00 
  3       Wall, Cade             Krum                  J6-00.00 
  4       Rankin, Tanner         Krum                   5-10.00 
  4       Robinett, Josh         Holliday               5-10.00 
  6       Duke, Timmy            Henrietta             J5-10.00 
  7       Bowles, David          Henrietta              5-08.00 
  7       Mcleran, Kody          City View              5-08.00 
  9       Farr, Christian        Henrietta              5-06.00 
  9       Barclay, Mason         Alvord                 5-06.00 
  9       York, Brandon          Holliday               5-06.00 
12       Aeling, Brandon        Alvord                 5-04.00 
--       Holcomb, Austin        City View                   NH 
--       Carrillo, Ricardo      City View                   NH 

Boys Pole Vault varsity boys
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Branin, James          Ponder                10-06.00 
  2       Chance, Coleman        Ponder               J10-06.00 
  3       Concepcion, Ian        Krum                   9-00.00 
  4       Martinez, Angel        Krum                   8-06.00 
--       Holcomb, Austin        City View                   NH 
--       Czarnek, Kieantae      City View                   NH 
--       Carrillo, Ricardo      City View                   NH 

Boys Long Jump varsity boys
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Booher, Kolten         Henrietta             21-09.25 
  2       Duke, Timmy            Henrietta             19-11.50 
  3       Jarrett, Jared         Nocona                19-11.25 
  4       Brown, DJ              City View             19-09.00 
  5       Coursey, DJ            City View             19-07.25 
  6       Wojiack, Caz           Krum                  19-06.50 
  7       Worthington, Chris     Ponder                19-04.50 
  8       Twilligear, Trey       Holliday              19-01.50 
  9       Cade, Malachi          Holliday              18-07.75 
10       Englishbee, Camero     Holliday              18-07.50 
11       White, Dane            Krum                  18-06.50 
12       McKelvey, Coty         Henrietta             18-06.00 
13       Waldo, Spencer         Alvord                18-03.00 
14       Hill, Hayden           Nocona                17-04.00 
15       Roberson, Bevon        City View             16-10.50 
--       Fleckenstein, Jake     Krum                        ND 

Boys Triple Jump varsity boys
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Booher, Kolten         Henrietta             41-07.00 
  2       Brown, DJ              City View             41-05.00 
  3       Wojiack, Caz           Krum                  40-04.00 
  4       Worthington, Chris     Ponder                40-02.00 
  5       Jarrett, Jared         Nocona                39-04.00 
  6       Twilligear, Trey       Holliday              38-02.00 
  7       Ellis, Brennan         Krum                  37-11.50 
  8       Coursey, DJ            City View             36-05.50 
  9       McKelvey, Coty         Henrietta             36-03.50 
10       Waldo, Spencer         Alvord                36-02.75 
11       Fleckenstein, Jake     Krum                  36-01.25 
12       Cade, Malachi          Holliday              34-11.50 
13       Dowell, Jameson        Henrietta             34-00.00 
14       Garcia, Erik           City View             33-04.00 

Boys Shot Put varsity boys
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Todd, Ryan             Holliday              50-04.00 
  2       West, Parker           Henrietta             46-05.00 
  3       Towery, Jackson        Nocona                41-11.00 
  4       Perry, Ryder           Ponder                41-03.75 
  5       Gilmore, Aaron         Krum                  40-05.00 
  6       Taylor, Travis         Holliday              39-06.00 
  7       Laird, Ty              Krum                  39-04.75 
  8       Sanchez, Leo           Krum                  39-04.25 
  9       Nunn, Cole             Ponder                36-08.50 
10       Schlegel, Camryn       Holliday              36-05.00 
11       Costa, Joseph          Henrietta             35-01.50 
12       Hoang, Tri             City View             33-02.50 
13       Nolan, O'Shae          City View             31-06.25 
14       Rivera, Jerry          Ponder                28-08.00 
--       Hernandez, Daniel      City View                   ND 

Boys Discus Throw varsity boys
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Todd, Ryan             Holliday                139-02 
  2       West, Parker           Henrietta               131-00 
  3       Mitchell, Jordan       Krum                    122-01 
  4       Hoang, Tri             City View               116-03 
  5       Taylor, Travis         Holliday                114-04 
  6       Nunn, Cole             Ponder                  104-07 
  7       Jones, Dakota          Ponder                  104-00 
  8       Kimbrough, Joseph      Nocona                   96-08 
  9       Schlegel, Camryn       Holliday                 95-07 
10       Enis, Trevor           Krum                     92-08 
11       Costa, Joseph          Henrietta                90-10 
12       James, Coleman         Ponder                   88-06 
13       Anaya, Raul            Nocona                   78-00 
14       Nolan, O'Shae          City View                74-07 
--       Hernandez, Daniel      City View                   ND 
--       Gilmore, Aaron         Krum                        ND 
--       Salgado, Jesse         Nocona                      ND 

Varsity girls - Team Rankings
    1) Alvord                     204        2) Krum                      150  
    3) Holliday                   105        4) Nocona                     59  
    5) City View                   43        6) Henrietta                  35  
    7) Ponder                      18

Girls 100 Meter Dash varsity girls
    Name                    Year School                  Finals
Finals
  1       Ward, Jordan           Alvord                   12.17 
  2       Robinson, Kimberly     Krum                     12.72 
  3       Roberts, Cassidy       City View                12.77 
  4       White, Haley           Krum                     12.90 
  5       Thompson, Brittany     Holliday                 13.37 
  6       Mudd, Bailey           Nocona                   13.38 
  7       Ashlock, Megan         City View                13.97 
  8       McDaniel, Kaylee       Ponder                   14.30 

Girls 200 Meter Dash varsity girls
    Name                    Year School                  Finals
Finals
  1       Roberts, Cassidy       City View                27.01 
  2       Lynch, Madison         Alvord                   27.97 
  3       Schedcik, Marissa      Alvord                   28.01 
  4       Walker, Kealy          Nocona                   28.54 
  5       Mudd, Bailey           Nocona                   28.62 
  6       Zamzow, Joyana         Henrietta              &, nbs, p; 28.67 
  7       Rodriquez, Rosa        Krum                     28.71 
  8       Gardner, Lewanda       City View                29.19 

Girls 400 Meter Run varsity girls
    Name                    Year School                  Finals
Finals
  1       Stevens, Kacy          Holliday               1:01.09 
  2       Steele, Chelsey        Alvord                 1:01.39 
  3       King, Carley           Alvord                 1:03.15 
  4       Zamzow, Joyana         Henrietta              1:05.57 
  5       Williams, Savannah     Alvord                 1:06.47 
  6       Cozart, Shayla         Ponder                 1:07.26 
  7       Shelstead, Sydney      Krum                   1:07.66 
  8       Burkhart, Sierra       Henrietta              1:09.28 

Girls 800 Meter Run varsity girls
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Steele, Chelsey        Alvord                 2:23.61 
  2       Williams, Savannah     Alvord                 2:31.53 
  3       Martinez, Diamond      Krum                   2:31.55 
  4       Bremseth, Angela       Holliday               2:38.71 
  5       Williams, Cristal      Ponder                 2:44.88 
  6       Reames, Ashley         Ponder                 2:48.64 
  7       McNett, Serenity       Henrietta              2:49.17 
  8       Arnold, Kacy           Alvord                 2:51.10 
  9       Marshall, Macy         Nocona                 2:53.54 
10       Ramirez, Nicole        City View              2:53.82 
11       Diaz, Miriam           Nocona                 2:54.29 
12       Glenn, Kaylee          City View              3:14.26 
13       Kitchen, Brianna       City View              3:36.20 

Girls 1600 Meter Run varsity girls
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Rogers, Ariel          Alvord                 5:41.81 
  2       Breashears, Clara      Alvord                 5:44.31 
  3       Thomas, Caylee         Krum                   5:49.92 
  4       McQuinn, Carlee        Krum                   5:56.19 
  5       Evans, Rebecca         Alvord                 6:03.06 
  6       Loyd, Amber            Holliday               6:06.60 
  7       Fulton, Alex           Holliday               6:19.58 
  8       Womack, Mahala         Henrietta              6:25.52 
  9       Henderson, Tara        Holliday               6:38.30 
10       Diaz, Miriam           Nocona                 6:44.71 
11       Marshall, Macy         Nocona                 6:57.74 
12       Glenn, Kaylee          City View              7:19.37 
13       Breeze, Makenzie       Nocona                 8:16.31 

Girls 3200 Meter Run varsity girls
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Thomas, Caylee         Krum                  12:16.62 
  2       Breashears, Clara      Alvord                12:27.09 
  3       Rogers, Ariel          Alvord                12:43.22 
  4       McQuinn, Carlee        Krum                  12:47.50 
  5       Evans, Rebecca         Alvord                13:09.53 
  6       Loyd, Amber            Holliday              13:35.88 
  7       Fulton, Alex           Holliday              13:47.00 

Girls 100 Meter Hurdles varsity girls
    Name                    Year School                  Finals
Finals
  1       Ward, Jordan           Alvord                   14.72 
  2       Anderson, Kristen      Holliday                 16.14 
  3       Watkins, Lacey         Alvord                   16.43 
  4       Folkening, Katie       Holliday                 17.19 
  5       Barry, Cheyenne        Henrietta                17.46 
  6       Beck, Allison          Krum                     17.96 
  7       Harris, Erica          City View                18.16 
  8       Vedral, Meredith       Ponder                   18.70 

Girls 300 Meter Hurdles varsity girls
    Name                    Year School                  Finals
Finals
  1       Ward, Jordan           Alvord                   45.17 
  2       Watkins, Lacey         Alvord                   48.21 
  3       Anderson, Kristen      Holliday                 51.54 
  4       Barry, Cheyenne        Henrietta                52.93 
  5       Vedral, Meredith       Ponder                   52.96 
  6       Parker, Shelbie        Alvord                   53.33 
  7       Beck, Allison          Krum                     53.86 
  8       Harris, Erica          City View                55.50 

Girls 4x100 Meter Relay varsity girls
    School                                               Finals 
  1 Krum  'A'                                             51.50 
     1) Schmaltz, Julia                 2) Robinson, Kimberly            
     3) Rodriquez, Rosa                 4) Martinez, Diamond             
  2 Alvord  'A'                                           52.49 
     1) King, Carley                    2) Lynch, Madison                
     3) Schedcik, Marissa               4) Ponder, Brianna               
  3 Nocona  'A'                                           52.77 
     1) Mudd, Bailey                    2) Walker, Katelynn              
     3) Barrett, Reagan                 4) Walker, Kealy                 
  4 Holliday  'A'                                         52.79 
     1) Stevens, Kacy                   2) Garfield, Sarah               
     3) Robertson, Miami                4) Thompson, Brittany            
  5 City View  'A'                                        53.72 
     1) Ramirez, McKayla                2) Roberts, Cassidy              
     3) Taylor, Lacey                   4) Gardner, Lewanda              
  6 Ponder  'A'                                           55.37 
     1) Vedral, Meredith                2) Cozart, Shayla                
     3) Harper, Kailey                  4) Esterer, Katelynn             
  7 Henrietta  'A'                                        55.89 
     1) Booher, Kambridge               2) Halsell, Katie                
     3) Barry, Cheyenne                 4) Pickett, Cassie               

Girls 4x200 Meter Relay varsity girls
    School                                               Finals 
  1 Alvord  'A'                                         1:51.84 
     1) King, Carley                    2) Lynch, Madison                
     3) Schedcik, Marissa               4) Ponder, Brianna               
  2 Krum  'A'                                           1:53.34 
     1) Schmaltz, Julia                 2) Beck, Allison                 
     3) Robinson, Kimberly              4) Martinez, Diamond             
  3 City View  'A'                                      1:54.08 
     1) Ramirez, McKayla                2) Roberts, Cassidy              
     3) Gardner, Lewanda                4) Taylor, Lacey                 
  4 Holliday  'A'                                       1:56.25 
     1) Schumann, Brittany              2) Ledford, Jill                 
     3) Berry, Carlie                   4) Dyes, Emily                   
  5 Nocona  'A'                                         2:00.43 
     1) Jones, Cassidy                  2) Walker, Katelynn              
     3) Barrett, Reagan                 4) Hackley, Alley                

Girls 4x400 Meter Relay varsity girls
    School                                               Finals 
  1 Alvord  'A'                                         4:17.62 
     1) Steele, Chelsey                 2) Rogers, Ariel                 
     3) Watkins, Lacey                  4) Williams, Savannah            
  2 Holliday  'A'                                       4:25.27 
     1) Bremseth, Angela                2) Lindemann, Brittany           
     3) Thompson, Brittany              4) Garfield, Sarah               
  3 Krum  'A'                                           4:29.30 
     1) Schmaltz, Julia                 2) Thomas, Caylee                
     3) Rodriquez, Rosa                 4) Martinez, Diamond             
  4 Henrietta  'A'                                      4:31.05 
     1) Zamzow, Joyana                  2) McNett, Serenity              
     3) Burkhart, Sierra                4) Kirk, Kailey                  
  5 Ponder  'A'                                         4:41.47 
     1) Harper, Kailey                  2) Esterer, Katelynn             
     3) Belt, Bailye                    4) Doby, Nekole                  
  6 Nocona  'A'                                         4:52.07 
     1) Hackley, Alley                  2) Barrett, Reagan               
     3) Walker, Katelynn                4) Stewart, Rachel               

Girls High Jump varsity girls
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Schmaltz, Julia        Krum                   5-04.00 
  2       Anderson, Kristen      Holliday               5-02.00 
  3       Burkhart, Sierra       Henrietta              5-00.00 
  4       Mudd, Bailey           Nocona                 4-08.00 

Girls Pole Vault varsity girls
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Stewart, Rachel        Nocona                 8-09.00 
  2       Anderson, Kristen      Holliday               8-06.00 
  3       Jones, Cassidy         Nocona                 7-06.00 
  4       Cozart, Shayla         Ponder                 6-06.00 
  5       Vedral, Meredith       Ponder                 6-00.00 
--       Halsell, Katie         Henrietta                   NH 

Girls Long Jump varsity girls
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Robinson, Kimberly     Krum                  16-11.00 
  2       Lynch, Madison         Alvord                15-05.50 
  3       Beck, Allison          Krum                  15-04.75 
  4       Robertson, Miami       Holliday              15-04.50 
  5       Schedcik, Marissa      Alvord                15-03.25 
  6       Gardner, Lewanda       City View             15-02.50 
  7       White, Haley           Krum                  15-02.00 
  8       Zamzow, Joyana         Henrietta             14-05.25 
  9       Watkins, Lacey         Alvord                14-04.50 
10       Walker, Kealy          Nocona                13-10.25 
11       Vedral, Meredith       Ponder                13-08.00 
12       McDaniel, Kaylee       Ponder                13-03.50 
13       Jones, Cassidy         Nocona                12-06.25 
14       Ashlock, Megan         City View             12-04.00 
15       Burch, Taylor          Henrietta             11-08.25 
15       Ramirez, McKayla       City View             11-08.25 

Girls Triple Jump varsity girls
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Zamzow, Joyana         Henrietta             33-02.00 
  2       Schmaltz, Julia        Krum                  33-00.50 
  3       Thompson, Brittany     Holliday              32-10.50 
  4       Schedcik, Marissa      Alvord                32-07.00 
  5       Roberts, Cassidy       City View             32-01.25 
  6       Robertson, Miami       Holliday              31-06.00 
  7       White, Haley           Krum                  31-04.00 
  8       Beck, Allison          Krum                  30-04.50 
  9       Ponder, Brianna        Alvord                30-03.50 
10       Watkins, Lacey         Alvord                28-10.00 
11       Cozart, Shayla         Ponder                28-03.00 
12       Williams, Cristal      Ponder                28-01.25 
13       Reames, Ashley         Ponder                27-07.25 
14       Booher, Kambridge      Henrietta             27-06.50 
15       Walker, Katelynn       Nocona                27-01.25 
16       Edwards, Paxton        Nocona                26-05.50 

Girls Shot Put varsity girls
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Robinson, Kimberly     Krum                  39-03.00 
  2       Taylor, Lacey          City View             38-08.50 
  3       Mitchell, Jacie        Nocona                35-01.00 
  4       Shelstead, Sydney      Krum                  33-00.00 
  5       Ledford, Jill          Holliday              30-08.00 
  6       Pritchett, Macy        Alvord                28-10.25 
  7       Reyna, Linsey          City View             28-07.75 
  8       Schumann, Brittany     Holliday              28-04.00 
  9       Yzaguirre, Lauren      Alvord                26-08.50 
10       Rose, Kandi            Alvord                25-07.00 
11       Craddock, Callie       Krum                  24-10.50 
12       Berry, Carlie          Holliday              23-11.50 

Girls Discus Throw varsity girls
    Name                    Year School                  Finals 
  1       Shelstead, Sydney      Krum                    116-02 
  2       Ledford, Jill          Holliday                 92-03 
  3       Barrett, Reagan        Nocona                   87-03 
  4       Rose, Kandi            Alvord                   78-04 
  5       Klein, Kolbi           Nocona                  J78-04 
  6       Craddock, Callie       Krum                     78-03 
  7       Martinez, Diamond      Krum                     74-06 
  8       Dyes, Emily            Holliday                 72-02 
  9       Bryant, Aisha          Alvord                   69-02 
10       Hackley, Alley         Nocona                   67-06 
11       Berry, Carlie          Holliday                 67-03 
12       Pritchett, Macy        Alvord                   57-10

  • SportsMore>>

  • Elite 8-bound: Kentucky beats UCLA 86-75 in South semifinal

    Elite 8-bound: Kentucky beats UCLA 86-75 in South semifinal

    Saturday, March 25 2017 1:38 AM EDT2017-03-25 05:38:07 GMT
    Saturday, March 25 2017 1:38 AM EDT2017-03-25 05:38:07 GMT
    De'Aaron Fox scored a career-high 39 points as the Kentucky Wildcats beat UCLA 86-75 in a showdown between two of college basketball's goliaths for a spot in the South Regional final.
    De'Aaron Fox scored a career-high 39 points as the Kentucky Wildcats beat UCLA 86-75 in a showdown between two of college basketball's goliaths for a spot in the South Regional final.
  • HS Diamond scores and highlights: March 24

    HS Diamond scores and highlights: March 24

    Saturday, March 25 2017 1:21 AM EDT2017-03-25 05:21:31 GMT
    Jaxon Brockway rounds the bases after a solo HR vs. Burkburnett. / Source: KAUZJaxon Brockway rounds the bases after a solo HR vs. Burkburnett. / Source: KAUZ

    Baseball District 5-5A Braswell         7 Wichita Falls  0 (0-4) District 6-4A Hirschi      3  (0-1) Iowa Park 13 (1-0) Graham      15 (1-0) Burkburnett  0 (0-1) District 8-3A Bowie        0 (2-2) Jacksboro  3 (3-1) Paradise   19 (2-2) City View  0 (0-4) Holliday   14 (3-1) Henrietta 15 (3-1) F/8 Boyd     10 (3-1) Nocona  0 (0-4) District 9-2A Archer City...

    Baseball District 5-5A Braswell         7 Wichita Falls  0 (0-4) District 6-4A Hirschi      3  (0-1) Iowa Park 13 (1-0) Graham      15 (1-0) Burkburnett  0 (0-1) District 8-3A Bowie        0 (2-2) Jacksboro  3 (3-1) Paradise   19 (2-2) City View  0 (0-4) Holliday   14 (3-1) Henrietta 15 (3-1) F/8 Boyd     10 (3-1) Nocona  0 (0-4) District 9-2A Archer City...

  • Burkburnett soccer playoffs: March 24

    Burkburnett soccer playoffs: March 24

    Saturday, March 25 2017 12:44 AM EDT2017-03-25 04:44:10 GMT
    Burkburnett soccer players celebrate Jayden Bale's gola in the Bi-district game vs Wylie. / Source: KAUZBurkburnett soccer players celebrate Jayden Bale's gola in the Bi-district game vs Wylie. / Source: KAUZ

    Burkburnett Soccer Scores and highlights 

    Burkburnett Soccer Scores and highlights 

Powered by Frankly