HS Football Standings: Through Week 6

Here's a look at complete Texoma district standings, through Week 6 (Not all tiebreakers have been decided, so ties are not broken yet)

District 5-5A

T1. FW Brewer 2-0 (4-1)
T1. Rider 2-0 (3-2)
T3. Boswell 1-1 (4-1)
T3. Saginaw 1-1 (4-1)
T3. Denton 1-1 (3-2)
T3. Azle 1-1 (3-2)
T7. Chisholm Trail 0-2 (2-3)
T7. Wichita Falls 0-2 (0-5)

This Week: Chisholm Trail at Rider, WFHS at Azle, Denton at FW Brewer, Saginaw at Boswell

District 4-4A Div. I

T1. Decatur (4-1)
T1. Mineral Wells (4-1)
T3. Graham (2-3)
T3. Burkburnett (2-3)
T5. Hirschi (0-5)
T5. Gainesville (0-5)

This Week: Decatur at Burkburnett, Gainesville at Graham, Hirschi at Mineral Wells

District 1-4A Div. II

1. Dalhart (3-2)
T2. Perryton (3-3)
T2. Iowa Park (3-3)
T4. Vernon (2-4)
T4. Bushland (2-4)

This Week: Dalhart at Iowa Park, Bushland at Perryton, Vernon: BYE

District 4-3A Div. I

1. Brock (5-0)
2. Boyd (4-1)
3. Ponder (3-2)
T4. Bowie (2-3)
T4. Breckenridge (2-3)
6. Paradise (1-4)

This Week: Boyd at Bowie, Breckenridge at Brock, Paradise at Ponder

District 2-3A Div. II

T1. Eastland 2-0 (5-0)
T1. Cisco 2-0 (4-1)
T1. Jacksboro 2-0 (4-1)
T4. Henrietta 1-1 (4-1)
T4. Holliday 1-1 (1-4)
T6. City View 0-2 (2-3)
T6. Nocona 0-2 (1-4)
T6. Millsap 0-2 (0-5)

This Week: City View at Millsap, Henrietta at Holliday, Nocona at Cisco, Jacksboro at Eastland

District 4-2A Div. I

1. Stamford (5-0)
2. Hawley (4-1)
3. Windthorst (3-2)
4. Anson (2-3)
5. Archer City (1-4)
6. Olney (0-5)

This Week: Olney at Windthorst, Archer City at Anson, Stamford at Hawley

District 3-2A Div. II

1. Crosbyton (5-0)
T2. Lockney (3-2)
T2. Clarendon (3-2)
4. Quanah (2-3)
5. Memphis (1-4)
6. Ralls (0-5)

This Week: Crosbyton at Quanah, Clarendon at Lockney, Ralls at Memphis

District 7-2A Div. II

T1. Electra (4-1)
T1. Haskell (4-1)
T1. Petrolia (4-1)
T1. Seymour (4-1)
5. Munday (3-2)
6. Hamlin (2-3)

This Week: Seymour at Petrolia, Electra at Haskell, Munday at Hamlin

District 8-1A Div. I

1. Aspermont (5-0)
2. Knox City (5-1)
3. Crowell (3-2)
4. Rotan (1-5)

This Week: Knox City at Paducah, Crowell vs Calvert (Saturday in May), Rotan at Throckmorton, Jayton at Aspermont

District 9-1A Div. I

1. Tioga (6-0)
2. Saint Jo (3-2)
T3. Newcastle (4-2)
T3. Bryson (3-3)

This Week: Saint Jo at Denton Calvary, Gold-Burg at Tioga, Moran at Bryson, Newcastle: BYE

District 11-1A Div. II

T1. Benjamin (1-4)
T1. Chillicothe (1-4)
3. Northside (1-5)
4. Harrold (0-5)

This Week: McLean at Chillicothe, Northside at Rule, Harrold at Forestburg, Benjamin: BYE

District 12-1A Div. II

1. Woodson (3-3)
2. Forestburg (3-3)
3. Throckmorton (1-5)
4. Gold-Burg (0-5)

This Week: Harrold at Forestburg, Gold-Burg at Tioga, Rotan at Throckmorton, Woodson: BYE

TAPPS District 1-Div. III

1. Notre Dame (4-2)
2. Wichita Christian (2-3)
3. EP Jesus Chapel (1-4)

This Week: Notre Dame vs Jesus Chapel (7:30 in Garden City), Wichita Christian at Lefors