HS Football Standings Through Week 7

District 5-5A

1. Rider 3-0 (4-2)
T2. Boswell 2-1 (5-1)
T2. Denton 2-1 (4-2)
T2. FW Brewer 2-1 (4-2)
T2. Azle 2-1 (4-2)
6. Saginaw 1-2 (4-2)
T7. Chisholm Trail 0-3 (2-4)
T7. Wichita Falls 0-3 (0-6)

This Week: Rider at Denton, Saginaw at WFHS, Boswell at Brewer, Azle at Chisholm Trail

District 4-4A Div. I

T1. Decatur 1-0 (5-1)
T1. Mineral Wells 1-0 (5-1)
T1. Graham 1-0 (3-3)
T4. Burkburnett 0-1 (2-4)
T4. Hirschi 0-1 (0-6)
T4. Gainesville 0-1 (0-6)

This Week: Burkburnett at Graham, Hirschi at Gainesville, Mineral Wells at Decatur

District 1-4A Div. II

1. Dalhart 1-0 (3-2)
T2. Perryton 1-0 (3-3)
T2. Vernon 0-0 (2-4)
T4. Iowa Park 0-1 (3-3)
T4. Bushland 0-1 (2-4)

This Week: Vernon at Dalhart, Iowa Park at Bushland, Perryton: BYE

District 4-3A Div. I

T1. Brock 1-0 (6-0)
T1. Bowie 1-0 (3-3)
T1. Paradise 1-0 (2-4)
T4. Boyd 0-1 (4-2)
T4. Ponder 0-1 (3-3)
T4. Breckenridge 0-1 (2-4)

This Week: Bowie at Brock, Paradise at Breckenridge, Ponder at Boyd

District 2-3A Div. II

T1. Eastland 3-0 (6-0)
T1. Cisco 3-0 (5-1)
T3. Henrietta 2-1 (5-1)
T3. Jacksboro 2-1 (4-2)
T5. City View 1-2 (3-3)
T5. Holliday 1-2 (1-5)
T7. Nocona 0-3 (1-5)
T7. Millsap 0-3 (0-6)

This Week: Henrietta at Jacksboro, Nocona at City View, Holliday at Eastland, Cisco at Millsap

District 4-2A Div. I

T1. Hawley 1-0 (5-1)
T1. Windthorst 1-0 (4-2)
T1. Anson 1-0 (3-3)
T4. Stamford 0-1 (5-1)
T4. Archer City 0-1 (1-5)
T4. Olney 0-1 (0-6)

This Week: Windthorst at Archer City, Olney at Stamford, Anson at Hawley

District 3-2A Div. II

T1. Lockney 1-0 (4-2)
T1. Quanah 1-0 (3-3)
T1. Memphis 1-0 (2-4)
T4. Crosbyton 0-1 (5-1)
T4. Clarendon 0-1 (3-3)
T4. Ralls 0-1 (0-6)

This Week: Quanah at Clarendon, Lockney at Memphis, Crosbyton at Ralls

District 7-2A Div. II

T1. Electra 1-0 (5-1)
T1. Seymour 1-0 (5-1)
T1. Hamlin 1-0 (3-3)
T4. Haskell 0-1 (4-2)
T4. Petrolia 0-1 (4-2)
T4. Munday 0-1 (3-3)

This Week: Electra at Munday, Haskell at Seymour, Petrolia at Hamlin

District 8-1A Div. I

1. Aspermont (6-0)
2. Knox City (6-1)
3. Crowell (3-3)
4. Rotan (2-5)

This Week: Aspermont at Newcastle, Crowell: BYE, Knox City: BYE, Rotan: BYE

District 9-1A Div. I

1. Tioga (7-0)
2. Newcastle (4-2)
T3. Saint Jo (3-3)
T3. Bryson (3-3)

This Week: Saint Jo at Savoy, Aspermont at Newcastle, Moran at Bryson, Tioga: BYE

District 11-1A Div. II

T1. Benjamin (1-5)
T1. Chillicothe (1-5)
3. Northside (1-6)
4. Harrold (0-6)

This Week: Gold-Burg at Benjamin, Guthrie at Chillicothe, Woodson at Harrold, Northside: BYE

District 12-1A Div. II

1. Forestburg (4-3)
2. Woodson (3-3)
3. Throckmorton (1-6)
4. Gold-Burg (0-6)

This Week: Woodson at Harrold, Gold-Burg at Benjamin, Forestburg: BYE, Throckmorton: BYE

TAPPS District 1-Div. III

1. Notre Dame 1-0 (5-2)
2. Wichita Christian 0-0 (3-3)
3. EP Jesus Chapel 0-1 (1-5)

This Week: Johnson County SA at Wichita Christian, EP Jesus Chapel at Midessa Home School (Thursday), Notre Dame: BYE