HS Football Standings: Through Week 8

District 5-5A

T1. Boswell 3-1 (6-1)
T1. Denton 3-1 (5-2)
T1. Azle 3-1 (5-2)
T1. Rider 3-1 (4-3)
5. FW Brewer 2-2 (4-3)
T6. Saginaw 1-3 (4-3)
T6. Wichita Falls 1-3 (1-6)
7. Chisholm Trail 0-4 (2-5)

This Week: Brewer at Rider (Thursday), Wichita Falls at Boswell, Denton at Azle, Chisholm Trail at Saginaw

District 4-4A Div. I

T1. Decatur 2-0 (6-1)
T1. Graham 2-0 (4-3)
T3. Mineral Wells 1-1 (5-2)
T3. Gainesville 1-1 (1-6)
T5. Burkburnett 0-2 (2-5)
T5. Hirschi 0-2 (0-7)

This Week: Decatur at Hirschi, Gainesville at Burkburnett, Graham at Mineral Wells

District 1-4A Div. II

1. Dalhart 2-0 (4-2)
2. Perryton 1-0 (3-3)
3. Iowa Park 1-1 (4-3)
4. Vernon 0-1 (2-5)
5. Bushland 0-2 (2-5)

This Week: Perryton at Iowa Park, Bushland at Vernon, Dalhart: BYE

District 4-3A Div. I

1. Brock 2-0 (7-0)
T2. Boyd 1-1 (5-2)
T2. Bowie 1-1 (3-4)
T2. Breckenridge 1-1 (3-4)
T2. Paradise 1-1 (2-5)
6. Ponder 0-2 (3-4)

This Week: Breckenridge at Bowie, Boyd at Paradise, Brock at Ponder

District 2-3A Div. II

T1. Eastland 4-0 (7-0)
T1. Cisco 4-0 (6-1)
3. Henrietta 3-1 (6-1)
T4. Jacksboro 2-2 (4-3)
T4. City View 2-2 (4-3)
T6. Holliday 1-3 (1-6)
T7. Nocona 0-4 (1-6)
T7. Millsap 0-4 (0-7)

This Week: Eastland at Henrietta, City View at Cisco, Jacksboro at Holliday, Millsap at Nocona

District 4-2A Div. I

T1. Hawley 2-0 (6-1)
T1. Windthorst 2-0 (5-2)
T4. Stamford 1-1 (6-1)
T1. Anson 1-1 (3-4)
T4. Archer City 0-2 (1-6)
T4. Olney 0-2 (0-7)

This Week: Hawley at Windthorst, Archer City at Olney, Stamford at Anson

District 3-2A Div. II

T1. Quanah 2-0 (4-3)
T1. Memphis 2-0 (3-4)
T3. Crosbyton 1-1 (6-1)
T3. Lockney 1-1 (4-3)
T5. Clarendon 0-2 (3-4)
T5. Ralls 0-2 (0-7)

This Week: Memphis at Quanah, Clarendon at Crosbyton, Ralls at Lockney

District 7-2A Div. II

T1. Electra 2-0 (6-1)
T1. Hamlin 2-0 (4-3)
T3. Seymour 1-1 (5-2)
T3. Haskell 1-1 (5-2)
T5. Petrolia 0-2 (4-3)
T5. Munday 0-2 (3-4)

This Week: Seymour at Electra, Munday at Petrolia, Hamlin at Haskell

District 8-1A Div. I

1. Aspermont (6-1)
2. Knox City (6-1)
3. Crowell (3-3)
4. Rotan (2-5)

This Week: Knox City at Aspermont, Rotan at Crowell

District 9-1A Div. I

1. Tioga (7-0)
2. Newcastle (5-2)
T3. Saint Jo (3-4)
T3. Bryson (4-3)

This Week: Tioga at Saint Jo, Newcastle at Bryson

District 11-1A Div. II

T1. Benjamin (2-5)
T1. Chillicothe (1-6)
3. Northside (1-6)
4. Harrold (0-7)

This Week: Harrold at Benjamin, Chillicothe at Northside

District 12-1A Div. II

1. Forestburg (4-3)
2. Woodson (4-3)
3. Throckmorton (1-6)
4. Gold-Burg (0-7)

This Week: Throckmorton at Woodson, Forestburg at Gold-Burg

TAPPS District 1-Div. III

1. Notre Dame 1-0 (5-2)
2. Wichita Christian (4-3)
3. EP Jesus Chapel 1-1 (2-5)

This Week: Knox City JV at Notre Dame (Thursday), Amarillo Holy Cross at Wichita Christian (Saturday)