HS Football Scores and Highlights: November 6

District 5-5A

Rider  49 (6-4, 5-2) - 1st seed in Div. II
Azle   35 (5-5, 3-4)

Denton           23 (8-2, 6-1) - 2nd seed in Div. I
Wichita Falls  22 (1-9, 1-6)
F/Thursday

Brewer    49 (6-4, 4-3) - 2nd seed in Div. II
Saginaw  24

Chisholm Trail  14 (3-7, 1-6)
Boswell            17 (9-1, 6-1) - 1st seed in Div. I
F/2 OT

District 4-4A Div. I

Burkburnett  55 (4-6, 2-3) - 4th seed
Hirschi         14 (0-10, 0-5)

Graham  41 (5-5, 3-2) - 3rd seed
Decatur  42 (9-1, 5-0) - 1st seed

Mineral Wells  44 (8-2, 4-1) - 2nd seed
Gainesville        6 (1-9, 1-4)

District 1-4A Div. II

Iowa Park  28 (6-4, 3-1) - 1st seed
Vernon      21 (4-6, 1-3)

Perryton  54 (5-5, 2-2) - 2nd seed
Dalhart    14 (5-4, 2-2) - 4th seed

Bushland: BYE - 3rd seed

District 4-3A Div. I

Bowie    44 (5-5, 3-2) - 3rd seed
Paradise  7 (2-8, 1-4)

#4 Brock  68 (10-0, 5-0) - 1st seed
Boyd         7 (4-6, 2-3) - 4th seed

Breckenridge  52 (6-4, 4-1) - 2nd seed
Ponder            0 (3-7, 0-5)
(in Bowie)

District 2-3A Div. II

City View  18 (4-6, 2-5)
Henrietta   55 (9-1, 6-1) - 2nd seed

#6 Eastland  22 (8-2, 6-2) - 3rd seed
#5 Cisco      29 (9-1, 7-0) - 1st seed

Millsap   16 (1-9, 1-6)
Holliday  38 (4-6, 4-3) - 3rd seed

Jacksboro  24 (4-6, 2-5)
Nocona      28 (2-8, 1-6)

District 4-2A Div. I

Stamford   21 (9-1, 4-1) - 2nd seed
Windthorst  7 (5-5, 2-3) - 4th seed
F/Half (Weather)

Anson  21 (5-5, 3-2) - 3rd seed
Olney    0 (1-9, 1-4)
F/3rd Qtr (Weather)

Hawley      35 (9-1, 5-0) - 1st seed
Archer City  7 (1-9, 0-5)

District 3-2A Div. II

Ralls      13 (0-10, 0-5)
Quanah  52 (6-4, 4-1) - 1st seed

Memphis   18 (4-6, 3-2) - 3rd seed
Clarendon  19 (5-5, 2-3)

Lockney    20 (4-6, 2-3) - 4th seed
Crosbyton  55 (9-1, 4-1) - 2nd seed

District 7-2A Div. II

Hamlin     27 (6-4, 4-1) - 2nd seed
Seymour  28  (8-2, 4-1) - 1st seed
F/OT

Petrolia  21 (4-6, 0-5)
Electra   54 (7-3, 3-2) - 3rd seed

Munday   7 (4-6, 1-4)
Haskell  49 (7-3, 3-2) - 4th seed

District 8-1A Div. I

#4 Crowell   54 (6-3, 3-0) - 1st seed
Aspermont  21 (8-2, 2-1) - 2nd seed

Knox City  66 (6-3, 1-2)
Rotan        28 (2-8, 0-3)

District 9-1A Div. I

Newcastle  36 (8-2, 3-0) - 1st seed
Tioga         28 (8-2, 1-2)

Bryson    57 (6-4, 2-1) - 2nd seed
Saint Jo  12 (3-7, 0-3)

District 11-1A Div. II

Chillicothe  45 (4-6, 3-0) - 1st seed
Harrold         0 (0-10, 0-3)
F/Thursday

Northside  52
Benjamin  53
Susp./3rd Qtr (winner is 2nd seed)

District 12-1A Div. II

Gold-Burg   6 (0-10, 0-3)
Woodson  59 (5-5, 1-2)

Forestburg    13
Throckmorton  0
Susp./4th Qtr - will resume Saturday at 2:30 p.m. in Throckmorton (winner is 1st seed)

TAPPS Div. III-District 1

#7 Notre Dame        100 (7-2, 2-0) - 1st seed
#1 Wichita Christian  70 (6-4, 1-1) - 2nd seed